Sektor budowlany 

Okna skrzynkowe znów popularne

Potrzebujesz okien skrzynkowych drewnianych? Skieruj się tutaj.

Okna skrzynkowe utożsamiamy zwłaszcza z zabytkowymi budynkami. Często spotkać je możemy w zabytkowych kamienicach, starych chałupach lub dworkach. Obecnie są one wytwarzane przede wszystkim z przeznaczeniem do założeniu w takich budynkach, bo użycie tego typu okien oczekiwane jest przez urzędników. Warto przy tym zaznaczyć, że z uwagi na ich względy wizualne coraz chętniej zakładane są także w nowszych obiektach. Tym bardziej, że dzisiejsze modele są tak samo wydajne, co okna wykonane starymi technikami. Jak więc prezentują się okna skrzynkowe? Z czego są produkowane?

Okna skrzynkowe – budowa

Określenie okien skrzynkowych nawiązuje do ich budowy. Składają się one z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi znajduje się pusta przestrzeń. Jest to swego rodzaju izolacja, która chroni pomieszczenie przed chłodem. Okna skrzynkowe w wiekowych budynkach nierzadko podzielone są na cztery elementów – dwa górne, mniejsze skrzydła są otwierane osobno i przed laty były używane do wentylowania wnętrz. Taka konstrukcja najlepiej zda egzamin w obiektach zabytkowych – chociażby chatach drewnianych.

Produkcja okien skrzynkowych

Okna skrzynkowe, tak jak pozostałe typy, powinny być wyprodukowane z właściwego materiału. Dotąd najczęściej wybierano sosnę lub modrzew, jednak od niedawna ich twórcy stosują także gatunki egzotyczne. Gatunki takie jak przykładowo meranti są bowiem znacznie bardziej odporne na działanie wilgoci, wiatru i skrajnych temperatur.

Siedziba firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły