Piaskowiec elewacyjny – kolory, struktury i zastosowanie
Piaskowiec elewacyjny to komponent szeroko wykorzystywany na ulicach i skwerach. Dominuje nie tylko jako materiał wykończeniowy wewnątrz pomieszczeń, ale też na elewacjach. Co dokładnie stanowi o jego możliwościach? Zweryfikujmy to.
Piaskowiec elewacyjny – różowy i kremowy
Piaskowiec elewacyjny jest niesamowicie rozpowszechnionym komponentem wykorzystywanym w trakcie wykańczania lokali mieszkalnych oraz posesji. Spotykany jest w rozmaitych odcieniach – od białego, przez różowy aż po brunatny. Poszczególne warianty piaskowca różnią się od siebie kolorami, ukształtowaniem i formą – istnieją płytki gładkie, faliste, opalizujące, o ciętych obrzeżach. Niektóre gatunki tego surowca mienią się delikatnym blaskiem, dzięki wykorzystaniu odrobiny innych minerałów. Dlatego piaskowiec świetnie sprawdza się w jako element dekoracyjny – w mieszkaniach, na tarasach i jako materiał okładzinowy. Jest doskonałym surowcem na podjazdy, słupki ogrodzeniowe, a nawet ozdobne posadzki.
Piaskowiec elewacyjny – odporny na czynniki zewnętrzne
Kluczową właściwością piaskowca jest jego wielka niewrażliwość na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Płyty okładzinowe wyglądają świetnie przez nawet 20-30 lat. To kamień całkowicie naturalny, który nie podda się działaniu mrozu, wzmożonych opadów i będzie stanowić wielki walor dla naszej posesji. W sprzedaży występuje wiele wariantów płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych pozyskiwanych w kraju, jak i importowanych zza granicy.