Sektor budowlany 

Podpory stropowe – łatwy montaż i wysoka wytrzymałość

Chcesz zamówić podpory stropowe? Sprawdź sklep.abcszalunki.pl.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. W jaki sposób są wykorzystywane? Dlaczego warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – typy i ich zastosowanie

Wśród szalunków wyróżniamy deskowania do wykopów, ścienne i podpory stropowe. Ten ostatni typ wykorzystywany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego możliwe jest zalanie stropu betonem i odpowiednie jego uformowanie. Ważną funkcję pełnią też stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezbędne w czasie wykonywania prac budowlanych. Podpory szalunkowe wytwarzane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala używać ich w wielu sytuacjach. Zwykle w sprzedaży dostępne są podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów bądź od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się ogromną trwałością, są też proste w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są ogromne. Wśród czołowych producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, a także moduły wykonywane przez firmy Hunnebeck, Olan czy Pionart. Na specjalną wzmiankę zasługują podpory Peri wyróżniające się przemyślaną konstrukcją, imponującą jakością oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do wykorzystywania nawet w ciężkich warunkach. Aktualnie dużo firm budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – atrakcyjne ceny sprawiają, że usługi te zyskują na popularności. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można też oszczędzić czas.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły