Sektor budowlany 

Sklejka szalunkowa – jak się ją wykorzystuje?

Więcej o sklejce szalunkowej Kraków

Deski szalunkowe to najistotniejszy komponent szalunków. Tę funkcję mogą pełnić powszechne deski z drewna lub płyty wykonane z innego surowca, jednak zwykle używana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można zatem wybudować budynki ze ścianami wykonanymi z tego kompozytu. Szalunki są też wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają utworzenie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jest nam niezbędna, a nie możemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją produkuje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach na ogół stosowane były deski z litego drewna. Te jednakże były drogie, a jednocześnie nie posiadały wymaganych parametrów – przede wszystkim niezbyt dobrze radziły sobie z wilgocią. W związku z tym dziś używana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z przeróżnych gatunków drewna – na ogół z topoli, olchy lub brzozy. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, do których produkcji wykorzystuje się żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny popularny rodzaj to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Spółki budowlane mają zazwyczaj swoją sklejkę szalunkową wraz z modułami umożliwiającymi jej łączenie. Kiedy jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom własnymi siłami, nie ma potrzeby zakupu wszystkich elementów szalunków – można je wynająć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Poza samej sklejki szalunkowej, firma oferuje również wynajem innych elementów potrzebnych do ustawienia szalunków – m.in. łączników i głowic.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły