Sport i rekreacja Turystyka i podróże 

Lubisz wyzwania? Wyprawy górskie są dla Ciebie!

Nie czekaj! Wybierz najlepszą ofertę! Wyprawy w góry w dobrej cenie.

Szereg osób wykorzystuje swój czas przemierzając górskie szlaki. Zwykle zaczynają od przemierzania polskich Tatr, z czasem jednak przestaje być to wystarczające. Szukają nowych wrażeń – ich marzeniem są wycieczki w coraz wyższe partie gór. Prostota przekraczania granic sprawia, że nawet wędrówki na szczyty położone w dalekich od Polski miejscach stają się aktualnie możliwe.

Wyprawy górskie – jak się przygotować?

Aktualnie przed amatorami górskich wędrówek otworem stoją nie tylko Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc) czy nasze krajowe oraz słowackie Tatry, ale również najwyższe wzniesienia Azji, Afryki czy Meksyku. Bez wątpienia dużym ułatwieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest działalność na krajowym rynku agencji trekkingowych, które organizują wyprawy na Kazbek czy Elbrus. Oczywiście pomoc agencji wiele usprawnia, ale jej instruktorzy nie wejdą na szczyty za nas. Potrzebna jest wysoka kondycja, która pozwoli nam wytrzymać trwającą wiele godzin wędrówkę z bardzo masywnym, mającym nawet kilkanaście kilogramów plecakiem z odpowiednim do warunków górskich ubiorem oraz specjalistycznym wyposażeniem.

Wyprawy w góry – jakie wymogi stawiane są uczestnikom?

Od każdego, kto postanawia wziąć udział w wyprawie górskiej – na Pik Lenina, bazę pod Annapurną, Elbruslub Mount Everest – wymaga się pewnej praktyki w podobnych do tego typu wyprawach, gdyż im wyżej zamierzamy się wspiąć, tym większe niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej. Zdolność korzystania z czekanu oraz poruszania się w zespole, którego członkowie wzajemnie się asekurują liną – to warunki, które powinno się bezwzględnie spełniać. Nie możemy zapomnieć również, że trekking wysokogórski jest wędrówką zespołową. Znaczenie ma zatem umiejętność pracy w grupie. W czasie wyprawy górskiej konieczne jest bezwzględne podporządkowanie się decyzjom, które podejmowane są przez lidera grupy.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły