Hobby Sport i rekreacja 

Tenis dla dzieci Kraków

Zdobądź więcej informacji o ofercie szkoły tenisa dla dzieci Kraków na www.teniskrakow.pl

Uprawianie sportu jest źródłem wielu korzyści dla wszystkich z nas, ale wysiłek fizyczny nie jest ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu dla wszystkich dzieci. Warto zastanowić się nad ciekawym sposobem na wzbogacenie wolnego czasu i wybrać grę w tenisa dla dziecka. Zajęcia można rozpocząć już w wieku 4 lat. Przy opanowywaniu podstaw niezbędny jest właściwy sprzęt. Są to m.in. nieduże rakiety i mini siatki, które pozwolą profesjonalnie rozwijać taktykę gry. Tenis wpływa bardzo korzystnie na rozwój dziecka, jest przyczyną kształtowania charakteru, usamodzielnienia, jak również wpływa pozytywnie na wykorzystanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – jak wybrać pierwszą rakietę?

Tenis dla dzieci to świetna i oryginalna forma sportu, ale do rozpoczęcia pierwszej gry potrzebny jest strój do tenisa, obuwie sportowe oraz rakieta. Ta ostatnia część wyposażenia budzi najwięcej dylematów. Współcześnie na rynku dostępny jest szeroki asortyment produktów, które pozwolą na wybór dobrej rakiety. Odpowiednia decyzja zakupowa gwarantuje optymalne wykorzystanie umiejętności grającego. Rakieta posiada pewne cechy i parametry i to na ich podstawie dopasowujemy ją do możliwości. Rakiety tenisowe dla dzieci są nieduże. Nierzadko zdarza się, że rodzice kupują swym dzieciom za duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na proces nauki. Pozostaje sprawa rączki do rakiety, która odgrywa znaczącą rolę. Właściwy uchwyt to taki, gdy między kłębem kciuka, a opuszkami palców dłoni mieści się wskazujący palec drugiej ręki. Kiedy dokonamy właściwego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najkorzystniejszym sposobem na wykorzystanie wolnego czasu pociechy.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Gra w tenisa to jedna z dyscyplin, w których zawodowcy rozpoczynali naprawdę wcześnie. Dzieci uczą się bez problemu, a więc na pierwsze lekcje mogą chodzić już 4-latki. Problemem, który często pojawia się na początku jest kwestia: uczyć się samodzielnie, czy grupowo.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Lekcje w grupie są źródłem wielu zalet, m.in. dzieci zawierają nowe znajomości, testują różne style gry. Atmosfera sprzyja zdrowej rywalizacji i rozwija charakter dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Zajęcia w formie indywidualnej dobrze sprawdzą się u uczniów, którzy wolą uczyć się samodzielnie, biorąc pod uwagę własne umiejętności. Doświadczony nauczyciel rozwinie technikę gry dziecka i zaprezentuje jak wygląda profesjonalny tenis.

Siedziba firmy:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły