Sport i rekreacja Turystyka i podróże 

Trekking w Dolomitach – wyprawy w góry dla aktywnych

Więcej szczegółów o Dolomity trekking znajdziesz tutaj.

Pasjonaci aktywnego wypoczynku na pewno przebyli większość tras trekkingowych w naszym kraju wyznaczonych w Karkonoszach, w Tatrach oraz w Bieszczadach. Zdecydowanie wywołują one zachwyt, niemniej jednak osoby chętnie uprawiające ten typ aktywności po jakimś czasie chcą doświadczyć jeszcze raz intensywnych emocji płynących z wypraw po nieznanym obszarze. Dlaczego więc ograniczać się tylko do tras w Polsce, jeżeli można podziwiać porywający krajobraz włoskich Dolomitów?

Włoskie Dolomity – pasmo górskie, które trafiło do spisu światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, a więc pasmo górskie leżące całkowicie w Południowych Alpach Wapiennych, wyróżniają się sporą ilością poszarpanych grani, stromych turni i baszt skalnych, które w trakcie dnia padającego na nie światła słonecznego zmieniają swój kolor. Jest to także jedno z najurokliwszych pasm górskich Europy (jeśli nie na całym świecie!), nic zatem dziwnego, iż w 2009 r. trafiły na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w Dolomitach występują bardzo strome stoki, wiele urwisk i kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany, wytyczono w nich także niemało prostych tras krajobrazowych, z którymi poradzi sobie zdecydowana większość turystów mających jakieś doświadczenie w trekkingu.

Trekking we włoskich Dolomitach dla zaawansowanych oraz początkujących turystów

Niedoświadczonych pasjonatów trekkingu bez wątpienia oczaruje przejście przez te góry po via ferratach, czyli po trasach, które są zaopatrzone w mocne liny zabezpieczające. Plan wycieczek tego rodzaju jest tak skonstruowany, aby ich uczestnicy mieli czas na naukę zasad asekuracji, jak również metod przemieszczania się po takim szlaku. Doświadczeni i posiadający dobrą sprawność fizyczną turyści będą zachwyceni przejściem po trasie na Brencie, najpopularniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta może być dla większości osób bardzo forsowna, ale ten, kto będzie w niej uczestniczył zapewne będzie ją pamiętał przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić także ciekawie zimowe miesiące, przemierzając mało strome tereny na rakietach. Tak można podziwiać między innymi widoki na szczyt Averau i grupę Dolomiti di Sesto.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły