Sport i rekreacja Turystyka i podróże 

Trekkingi – poznaj góry inaczej niż zwykły turysta

Wyprawy trekkingowe - zobacz korzystną ofertę.

Górskie wycieczki mają wiele postaci. Od powolnych przechadzek po prostych trasach w bezpiecznym sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, wielogodzinne marsze po trasach stojących wyżej pod względem trudności, aż po zaawansowane trekkingi. Żeby uczestniczyć w trekkingach, niezbędna jest praktyka w wędrówkach po górach (zarówno wytyczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, jak również zdolność posługiwania się sprzętem turystycznym oraz wspinaczkowym. Niemniej jednak w zamian za nieraz gigantyczny trud dostajemy możliwość obcowania z dziką przyrodą i podziwiania przepięknych widoków.

Trekkingi – skala trudności

Skala trudności technicznej jest zależna od obszarów, przez które biegną trekkingi. Zawodowcy wymieniają trzy stopnie trudności wycieczek w regiony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą te osoby, które dysponują , a stan ich zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do intensywnego wysiłku. Kolejny stopień trudności wymaga dobrej kondycji oraz minimum minimalnej praktyki w górach – np. w Tatrach. Ostatni poziom to wyprawy dla uczestników ze znakomitą sprawnością, znajomością specyfiki wysokich gór i orientujących się w obsługiwaniu sprzętu, a także niebojących się niekomfortowych warunków obozowania w trakcie wielodniowej wędrówki.

Trekkingi – Karpaty i Karakorum

Trekkingi można praktykować w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju miłośnicy tego rodzaju rozrywki w najwyższym stopniu upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli natomiast chodzi o inne pasma Europy, sporą popularnością cieszą się graniczące z Azją Kaukaz i Ural, Karpaty Wschodnie, Alpy, jak również bałkańskie Góry Przeklęte. Osoby najbardziej doświadczone w trekkingu mogą zaś sprawdzić swoje umiejętności w czasie wycieczki w Andach, Himalajach lub Karakorum.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły