Sport i rekreacja Turystyka i podróże 

Trekkingi w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Trekkingi Himalaje - ta niebywała oferta Cię zadziwi.

Himalaje wspólnie z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływa na to sporo elementów – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe pasma górskie naszej planety i to oczywiście tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie wspomnieć również o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów i tym, że to właśnie te góry stały się polem rywalizacji doświadczonych himalaistów z całego świata. Nie zadziwia nas zatem popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się także wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz organizować go samodzielnie

Na początku warto zaznaczyć, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi górami – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany szczyt. Źródłem komplikacji bywa też sama organizacja wyjazdu – kupno biletów czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Dlatego optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących trekkingi w wysokich górach. Dodatkowym atutem jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie mających doświadczenia w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z ewidentnych przyczyn osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Karakorum bądź Himalajach w Himalaje lub Karakorum rzadko decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednak, że te góry pozostaną ich niespełnionym marzeniem, bowiem częstokroć przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Everest, Shishapangma czy Lhotse. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia swoich słabości, ale także możliwość obserwacji codziennego życia Nepalczyków oraz podziwianie niesamowitych widoków, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły