Sport i rekreacja Turystyka i podróże 

Trekkingi w Tatrach i Himalajach

Trekkingi - sprawdź bezkonkurencyjną ofertę

Chodzenie po wysokich szczytach kojarzymy zwłaszcza z bardzo wykwalifikowanymi alpinistami. Tymczasem do trekkingów niepotrzebne są zazwyczaj tego typu umiejętności – w wielu górach poprowadzono wszak trasy, z jakimi poradzi sobie każdy miłośnik gór – jeżeli rzecz jasna posiada odpowiednie sprzęty, tj. kijki zapewniające stabilność na stromych szlakach oraz buty z właściwą podeszwą. Na najniebezpieczniejszych odcinkach potrzebna okaże się też obecność doświadczonego instruktora, bo ten powie, jak używać opcjonalnego, gwarantującego ochronę sprzętu. Kiedy więc będzie on niezbędny? W których górach zazwyczaj odbywają się trekkingi?

Trekkingi na trudniejszych trasach

Trekkingi bywają czasem organizowane w bardzo technicznym obszarze, a to powoduje, iż potrzebne stają się narzędzia umożliwiające pokonanie trasy. Najistotniejszymi z nich są niewątpliwie raki, bo zapewnią przyczepność nawet na ośnieżonych szlakach – a na wysokich górach spotkać je możemy także latem. Na stromych podejściach pomocny będzie również czekan. Do obsługi tych narzędzi potrzebne będą właściwe umiejętności – z tego względu niedoświadczeni turyści na trekkingi muszą udać się wraz z instruktorem, który powie nam, jak bez ryzyka przejść trasę.

Trekkingi – w których miejscach są najpopularniejsze?

Trekkingi pozwalają na zobaczenie najbardziej ciekawych szczytów na świecie, które zazwyczaj są niedostępne dla zwykłych gości. Najchętniej organizowane są w wysokich górach – krajowi górołazy często wyjeżdżają w pobliskie Tatry, a także w Alpy czy na norweskie fiordy. Dużym uznaniem wśród miłośników trekkingu szczyci się też Kilimandżaro oraz Andy w Peru. Ci z nas, którzy zdobyli już pewne umiejętności w chodzeniu po górach mają szansę natomiast wybrać się w Himalaje – trekkingi organizowane są tam m. in. w okolicach Broad Peak i Everestu.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły