Sport i rekreacja Turystyka i podróże 

Turystyka górska – wyprawa na górę Kilimandżaro

Zobacz Kilimandżaro wyprawa na www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Wspinaczka na wierzchołki gór to ambicja licznych podróżników, którzy lubią ekstremalne wyzwania. Niecodziennych przeżyć niewątpliwie dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto wziąć w niej udział?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą Afryki – osiąga prawie 6 km nad poziomem morza. Obieżyświatów wabią w głównej mierze przepiękne widoki, sposobność zobaczenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, jak również zanikające już lodowce. Masyw Kilimandżaro tworzą Uhuru, Mawenzi oraz Shira – trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach. Ekspedycja na najwyższy szczyt Afryki wymaga solidnego przygotowania – ze względu na znaczną wysokość istnieje ryzyko pojawienia się choroby wysokościowej, z kolei niestabilna pogoda powoduje, iż dotarcie na wierzchołek masywu jest dla turystów znacznym wyzwaniem. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie muszą charakteryzować się świetną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na pieszą podróż przez blisko 7 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

Co należy wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw żółtej febrze, po którym pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem należy również zaopatrzyć się w leki przeciwko malarii. Przed zarażeniem się ochroni również odpowiednia profilaktyka – stosowanie środków odstręczających insekty, a także zakładanie odzieży zakrywającej nogi i ramiona. A jak uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły