wyprawy, wyprawy górskieSport i rekreacja Turystyka i podróże 

Wyprawy górskie dla doświadczonych i amatorów gór

Szczyty górskie od zawsze pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, wspaniałe widoki, a także element sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i przemierzaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi zatem to, iż wspinaczka, trekkingi czy turystyka górska od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Wielostopniowy poziom trudności szlaków sprawia, iż każdy – także kompletny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Problemów może jednakżeprzysporzyć sama organizacja wyprawy.

Przygotowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Wspomniane trudności mogą stać się wyjątkowo uciążliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych łańcuchach górskich – głównie tych bardzo dalekich od Polski. W takich wypadkach rekomenduje się skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób organizujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te odbywają się one pod okiem wytrawnego przewodnika, nie świadczy jednak, że udział w nich może wziąć każdy. Zależnie od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze destynacje

Dużą popularnością wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Karakorum oraz Himalaje, jednakże z uwagi na wysoki poziom trudności i znaczne koszty większość miłośników trekkingów nie decyduje się na te rejony. Dużo tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, jak również te koncentrujące się na osiąganiu wierzchołków gór Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym rodzime firmy aranżują również wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły