Hobby Sport i rekreacja 

Zwiedź Pieniny inaczej – spływ kajakowy po Dunajcu

Spływ Dunajcem to doskonała forma spędzania wolnego czasu, którą docenią miłośnicy czynnego wypoczynku. Spływ po Dunajcu na odcinku Sromowce Niżne-Szczawnica zapewnia niezapomniane emocje i sporą dawkę adrenaliny. Propozycja jest przeznaczona dla przeróżnych grup turystów – zarówno rodzin, osób indywidualnych, jak i firm, które chcą przygotować integrację dla zatrudnionych zespołów. Planujesz podróż w góry i na trasie wyprawy leży Zakopane? Spływ na Dunajcu to atrakcja, jakiej nie powinieneś przegapić.

Czy warto wybrać się na spływ kajakowy po Dunajcu?

Dunajec to rzeka, która gwarantuje perfekcyjne warunki do praktykowania kajakarstwa, a rozbudowana baza turystyczna będąca w pobliżu sprawia, iż spływ Dunajcem jest bardzo popularną odmianą spędzania wolnego czasu. W rzece żyją także różne gatunki ryb, które można dostrzec podczas spływu, a malownicze panoramy zachwycają. Trasa prowadzi przez Pieniński Park Narodowy, co umożliwia obserwację dzikiej przyrody w z bliska. Żeby uczestniczyć w spływie, wymagane jest podpisanie regulaminu wypożyczalni oraz stosowne przeszkolenie. Pontonami kierują doświadczeni instruktorzy, którzy doglądają bezpieczeństwa uczestników.

Spływ Dunajcem – aktywny wypoczynek w sercu Pienin

Organizator spływówkajakiem na Dunajcu oferuje klientom do wyboru 3 pakiety – Basic, Comfort oraz Active. Turyści mają zagwarantowane pełne wyposażenie – polietylenowe kajaki turystyczne Aquarius Tram albo gumowe kajaki Gumotex Palava, kaski, wiosła, kamizelki i hermetyczne opakowania. Ze sobą trzeba zabrać sportowe buty, koszulkę oraz spodenki do przebrania, jak również ręcznik. Oprócz tego przy pakiecie Comfort zagwarantowany jest transport busem ze Szczawnicy.

Powiązane artykuły