Ciekawostki i porady Strony internetowe Turystyka i podróże 

Atrakcje i zabytki Małopolski – zaplanuj swoją wizytę na południu Polski

Więcej w temacie miejsc do zwiedzania w Małopolsce na visitmalopolska.pl.

Choć Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu dużo, dlatego nieraz z trudem można odnaleźć się w potopie informacji o godnych odwiedzenia zabytkach i bieżących imprezach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Najciekawsze miejsca w Małopolsce – odwiedź serwis opracowany specjalnie dla turystów

Aby przedstawić potencjalnym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, przygotowano witryna visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o najpiękniejszych zabytkach oraz miejscach Małopolski, ale także o pokazach i imprezach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Turyści myślący o przyjeździe do Małopolski o razu na stronie głównej dostrzegą mapkę, na której prędko wyszukają Centra Informacji Turystycznej, galerie i zabytki, a także kempingi, hotele i pensjonaty zlokalizowane w miastach województwa. Strona pomaga zorganizować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o wypożyczalniach samochodów i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Ponadto dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował wirtualne spacery przedstawiające między innymi urok parków narodowych i krajobrazowych, zamek na Wawelu oraz atrakcje narciarskie.

Serwis o atrakcjach turystycznych w Małopolsce z myślą o obcokrajowców

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również turystach z zagranicy, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane czy pozostałe ciekawe miejscowości. Komunikaty dodawane na portalu publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale oprócz tego w między innymi w języku niemieckim, francuskim, rosyjskim oraz hiszpańskim. Szczególnie wartościowy dla obcokrajowców jest też dział Rozmówki, w którym poznają ważne słówka i powiedzenia, które pozwolą im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie wczasów w Polsce. podróżnicy z zagranicy znajdą tu rejestr konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na terenie Małopolski.

Siedziba firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego

Powiązane artykuły