usuwanie wirusów z wordpressa, odwirusowywanie wpOchrona i bezpieczeństwo Strony internetowe Usługi 

Odwirusowywanie WordPressa – o czyszczeniu infekcji WP

WordPress stał się w minionych latach tak modnym CMS-em, że liczbę stron i sklepów działających z jego użyciem liczy się w tej chwili w setkach milionów. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią sprawia, iż strony wykonane na WordPressie są atrakcyjnym celem ataków hakerskich. W sytuacji zainfekowania witryny malware, konieczne będzie czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Jak zidentyfikować zainfekowane strony na WordPress?

Teksty na stronie zostały zmienione bez Twojej ingerencji? Witryna wysyła wiadomości-śmieci? Na witrynie widnieją odnośniki do nieznanych Ci portali? A może logowanie jest uniemożliwione? To jedynie kilka z możliwych oznak wskazujących na zainfekowaną stronę. W takich przypadkach wymagane jest ekspresowe działanie, aby usunąć powód infekcji i przywrócić stronę internetową do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania lub po atakach hakerów powinno się zlecić ekspertom od tego rodzaju działań, gdyż naprawa zawirusowanego WordPressa nierzadko przekracza umiejętności osób, które na co dzień parają się tylko tworzeniem sklepów i stron na tym CMS-ie.

Jak przebiega usuwanie wirusów ze strony www?

Eksperci zajmujący się czyszczeniem infekcji ze stron opartych na WordPressie w obrębie swoich działań naprawczych przeprowadzają pełny przegląd plików oraz baz danych strony. Weryfikują kod użytych na stronie wtyczek i motywów, jak również pliki htaccess oraz wp-config. W czasie naprawy zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, redukujące ryzyko ponownej ataków. Jeśli trwające dłuższy okres czasu zawirusowanie spowodowało włączenie strony do listy zagrożeń (np. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z CMS-a specjaliści mogą podjąć też konieczne działania w celu skreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Eliminacja wszystkich następstw ataku hakerskiego nie daje pewności, że analogiczny przypadek nie powtórzy się za kilka miesięcy, stąd ważne jest okresowe uaktualnianie WordPressa oraz stosowanych na stronie www wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły