Strony internetowe Tematyka informatyczna Usługi 

Po czym poznać dobre usługi hostingowe?

Jeśli masz firmę, to na pewno posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak istotny dla Twojego biznesu jest poprawnie dobrany hosting? Czym zatem powinien się znamionować najlepszy hosting dla firm?

Hosting – wybierz bezpieczeństwo oraz szybkość

Hosting internetowy, głównie ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być bezpieczny, niezawodny, szybki i zapewniać wsparcie techniczne. Gdy mówimy o szybkości, mamy na myśli szybkość ładowania się stron. Dlaczego jest ważna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma tendencje do przedwczesnego opuszczenia strony, gdy ładuje się ona za długo. Po drugie, prędkość ładowania się strony jest jednym z ważnych czynników, które przeglądarki pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją obrazów i kodu czy likwidacją niepotrzebnych przekierowań w obrębie strony, równie znaczący dla czasu ładowania witryny ma także typ hostingu (VPS, współdzielony, dedykowany, lub w chmurze), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym przedsiębiorstwa powinny szukać usługi hostingowej zapewniającej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny funkcjonować w sposób ciągły. Należy wybierać tych dostawców, którzy oferują bezawaryjne działanie serwera na poziomie min. 99%. Ten parametr powinien być niezmiernie ważny dla sklepów internetowych, bowiem każda godzina niedostępności sklepu może skutkować wieloma tysiącami strat strat.

Czym powinna cechować się niezawodna usługa hostingowa?

W przypadku usługi hostingowej dla firm nie należy skłaniać się do opcji najtańszych. Darmowe usługi hostingowe zwykle charakteryzują się niską jakością, a nierzadko zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się za granicą i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych wypatrujmy hostingu zapewniającego całodobowe wsparcie techniczne kompetentnego zespołu. Ważne, aby reakcja na zgłoszenia ewentualnych awarii była również stosunkowo szybka, kontakt z firmą łatwy, a cennik hostingu i warunki przedłużenia ważności domeny skonstruowane w jasny sposób. Nie zaniedbujmy też o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej winny być zabezpieczone stale aktualizowanym oprogramowaniem antywirusowym, w serwerowni powinny panować właściwe warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie na wypadek wybuchu pożaru), a kopia zapasowa danych powinna być przeprowadzana cyklicznie.

Powiązane artykuły