Hobby Turystyka i podróże 

Kochasz trekking lub narciarstwo wysokogórskie? Zaplanuj wyprawę w Alpy!

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o wyprawie w Alpy? Dobrze trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl.

Polscy pasjonaci gór, którzy znają już na wylot wszelkie trasy w w w Górach Świętokrzyskich, w Sudetach oraz w Karpatach, często zaczynają poszukiwać kolejnych wrażeń i przeglądają propozycje wypraw w inne europejskie łańcuchy górskie. Licznych z nich zainteresuje podróż w Alpy, gdzie prawdopodobnie po raz pierwszy zmierzą się z trekkingiem bądź narciarstwem wysokogórskim.

Podstawowe informacje o Alpach

Alpy to najwyższy łańcuchem górskim Starego Kontynentu, który obejmuje swoim obszarem parę europejskich krajów, m.in. Słowenię, Niemcy, Liechtenstein i – naturalnie – Francję, gdzie leży najwyższy szczyt Europy, to znaczy Mont Blanc, określany też mianem Dachu Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Niemniej jednak to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe zjawiskowe szczyty, o których zdobyciu fantazjują wspinacze z całego świata, to przykładowo Weisshorn – 4506 m n.p.m. , Dom – 4545 m n.p.m. i Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m., a także inne ważne dla wspinaczki wierzchołki, jak Eiger albo Piz Badile. Wyróżnia się niższe Alpy Wschodnie oraz wyższe Alpy Zachodnie.

Do kogo skierowanych są oferty wypraw w Alpy

Jakie wycieczki w Alpy oferują krajowi organizatorzy trekkingów i wypraw w góry? Jest wiele atrakcyjnych propozycji skierowanych do miłośników gór o różnym poziomie doświadczenia. Osoby, które nie miały przedtem styczności z narciarstwem wysokogórskim, lecz utrzymują dobrą kondycję fizyczną i nabyły już należyte umiejętności narciarskie, mogą uczestniczyć w tygodniowym skitourze po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Natomiast do bardziej zaawansowanych kierowane są wycieczki na via ferraty w Austrii połączone z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, pomaga bezpiecznie zdobywać nowe umiejętności. Tym, którym zależy głównie na wymiarze szkoleniowym, zalecamy dziesięciodniowy Projekt 6000, który ma na celu szkolenie z fundamentów prawidłowego poruszania się w wysokich górach. Bezdyskusyjną zaletą takich wypraw jest to, że odbywają się w małych, zwykle siedmioosobowych zgrupowaniach, co sprawia, iż każdy z partycypantów może liczyć na dogłębną uwagę instruktorów.

Z wykwalifikowanymi szkoleniowcami oraz przewodnikami, wyprawa w Alpy okaże się jedynym w swoim rodzaju doznaniem, przynoszącym radość z przełamywania osobistych ograniczeń, jak również rozbudzającym ochotę na więcej.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły