Hobby Oświata Turystyka i podróże 

Poruszaj się bezpiecznie po górach – zapisz się na kurs górski

Pełna oferta zimowego kursu turystyki wysokogórskiej znajduje się na tej stronie.

Góry są niebezpieczne, ale także są wspaniałe. Praktycznie co kilka dni, a szczególnie w okresie, kiedy wczasowicze masowo odwiedzają atrakcyjne miejscowości turystyczne zlokalizowane w pobliżu znanych szczytów, dowiadujemy się o nowych tragicznych zdarzeniach z udziałem osób, które bez właściwego wyposażenia porwały się na wyprawę trasą powyżej ich możliwości. Stąd miłośnikom wysokich gór chcącym przeszkolić się w odpowiedzialnym poruszaniu się po nich radzimy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Jaką wiedzę przyswoić na kursie górskim?

Najlepszą drogą, aby nabyć niezbędną wiedzę jest uczestnictwo w kompleksowym kursie prowadzonym przez specjalistów z każdej z najistotniejszych sfer łączących się ze wspinaczką górską, innymi słowy ratowników górskich, instruktorów wspinaczki i przewodników górskich. Z ich wsparciem uczestnicy kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się przykładowo prawidłowego posługiwania się czekanem, poruszania się w rakach i na rakietach śnieżnych, zaznajomią się z zasadami autoasekuracji, asekuracji i metody radzenia sobie podczas upadku, poruszania się w zespole linowym, a także po szlakach zaopatrzonych w via ferraty. Co kluczowe, kurs górski uczy uczestników podstaw survivalu, orientacji w terenie i medycyny górskiej, które są nieodzowne w czasie najrozmaitszych niefortunnych sytuacji. Kurs obejmuje dodatkowo reguły prawidłowego postępowania w czasie lawiny.

Szkolenia górskie, w tym też zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który posiada wieloletnie doświadczenie jako realizator ekspedycji w łańcuchy górskie większości kontynentów. Szkolenia prowadzone są na łonie natury (na Słowacji, w Austrii oraz w Polsce) w bardzo małych grupach, które przeważnie nie przekraczają sześciu osób. W ten sposób zdobywanie nowej wiedzy ma miejsce w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas możliwość ofiarować każdemu z uczestników kursu wystarczająco czasu i uwagi, aby mogli oni skutecznie opanować fundamentalną wiedzę, niezbędną do bezpiecznego poruszania się po górach.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły