Turystyka i podróże 

Zwiedzaj szlaki górskie na nartach! O skiturach

Skitury - poznaj aktualną ofertę.

Większość turystów podróżujących w góry zimą, jedzie tam najczęściej wyłącznie po to, by spędzać dni na szusowaniu na nartach bądź na desce snowboardowej. Ale nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który zimą można uprawiać w górach. Osoby, które chciałyby przekonać się, czy poradzą sobie z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinny choć raz w życiu zapisać się na skitury czy też wyprawy na rakietach.

Skitury , czyli terenowa jazda na nartach

W ostatnich latach turystyka narciarska przeżywa swój boom. Coraz więcej turystów nie oczekuje już trywialnego odpoczynku w góralskiej chacie z drewna i sporadycznego zjazdu z atrakcyjnych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry dogłębniej, postanawiają zanurzyć się w ich urok podczas stosunkowo trudnych, lecz dających dużo satysfakcji wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednakże przeznaczona wyłącznie dla obeznanych w górach osób, które przyswoiły sobie dobrze technikę jazdy i które potrafią również posługiwać się czekanem oraz rakami. Czemu? Przemieszczanie się daleko od dostosowanych dla turystów stoków, jest po prostu daleko trudniejsze. Wymaga także posiadania lekkich butów i nart.

Nie masz pewności, czy poradzisz sobie na skiturach? Poradź się organizatora!

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. Na starym kontynencie atrakcyjnymi destynacjami dla miłośników turystyki narciarskiej są bezsprzecznie włoskie Alpy i bułgarskie Riła oraz Pirin, gdzie świetnie dadzą sobie radę nawet skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. turyści znad Wisły nie są jednak ograniczeni tylko do skitur odbywających się na terenie Europy – na nartach można przebyć pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie panują kapitalne warunki do wypraw tego rodzaju. Podczas takiej skitury najważniejszą atrakcją jest możliwość wejścia na wierzchołek Jabal Toubkal położony na wysokości 4167 m nad poziomem morza. Osoby zaciekawione uczestnictwem w tego rodzaju eskapadzie w górach, które nie wiedzą, która wyprawa będzie dostosowana do zdobytego przez nie doświadczenia, mogą zwrócić się o doradztwo organizatora skitur i jego instruktorów.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły