Technologie Usługi 

Audioprzewodniki – pełna przyjemność ze zwiedzania

Jeśli zdecydujemy się na audio zwiedzanie, wizyta w muzeum może zyskać całkowicie nowy wymiar. Warto więc zapoznać się z informacją, czym są audiowycieczki, i sprawdzić, co zapewni zwiedzającym użycie audioprzewodnika.

Czym jest audioprzewodnik?

Audioprzewodnik dla muzeów to proste w użyciu przenośne urządzenie do zwiedzania, dzięki któremu osoba oglądająca eksponaty otrzymuje w czasie rzeczywistym mnóstwo ciekawych informacji dotyczących interesujących go zbiorów. Z pomocą nowoczesnej technologii, zwiedzający mogą w sposób interaktywny przeżywać wizytę w muzeum. Wszelkie urządzenia do audiowycieczek łączy wysoka funkcjonalność oraz prosty mechanizm obsługi. Z pewnością dla większości osób odwiedzających muzea oglądanie wystawy we własnym tempie przy jednoczesnym odsłuchiwaniu narracji o udostępnionych zbiorach, będzie bardziej intrygujące niż konwencjonalne zwiedzanie z przewodnikiem. Audio przewodniki, by zintensyfikować wrażenia towarzyszące zwiedzaniu, muszą być dopasowane do potrzeb danego muzeum, a także samego odbiorcy. Nieważne zatem, czy do muzeum trafia duża grupa nastolatków, wycieczka seniorów czy rodzina z dziećmi – odpowiednie dobranie treści audioguide’a do profilu i wieku zwiedzających, uczyni każdą ich wizytę w przybytku kultury niezapomnianym przeżyciem.

Jakie urządzenia dla audio przewodników wybrać?

W sprzedaży dostępne są najróżniejsze audio przewodniki turystyczne, dlatego wybór najlepszego urządzenia do zwiedzania może być dla niektórych dyrektorów muzeów trudny. Niewątpliwie należy zwrócić uwagę na to, czy firma, która oferuje urządzenia do audio wycieczek, ma możliwość stworzenia ciekawego scenariusza edukacyjnego. Ważna jest również dostępność treści w innych językach. Na przykład, rodzimej produkcji audioprzewodnik MOVI zapewnia zwiedzającym muzeów możliwość odtworzenia nagrań w kilku językach.

Powiązane artykuły