Usługi 

Badania wysokościowe. Kto będzie miał problemy?

Badania wysokościowe Bielsko -dalsze informacje o tych usługach odnajdziesz tutaj

Wielu czytelników działania na wysokości utożsamia zwłaszcza z serwisowaniem kominów oraz myciem okien w wysokościowcach. W myśl obowiązujących w Polsce regulacji są to zaś wszelkie prace wykonywane na wysokości wyższej niż jeden metr. W przypadku, gdy działania prowadzone są minimum trzy metry nad poziomem gruntu, niezbędne jest natomiast przejście lekarskich badań wysokościowych. Na czym więc one polegają? W jakich przychodniach są przeprowadzane? Jakie schorzenia sprawią, że nie przejdziemy badań wysokościowych?

Gdzie wykonać badania wysokościowe?

Badania wysokościowe można wykonać odwiedzając przychodnię medycyny pracy, gdzie uzyskamy dokumenty kierujące na badania specjalistyczne. Po ich zakończeniu – jeśli rzecz jasna wyniki będą pozytywne – zyskamy zaświadczenie pozwalające na działania na wysokościach. Zdarza się też, że na przeprowadzenie badań lekarskich nie ma wiele czasu – wtedy najlepiej zrobimy wybierając się sami do okulisty, neurologa i laryngologa w celu przeprowadzenia badań, a następnie przedstawiając je w przychodni medycyny pracy, jakkolwiek najlepiej zgłosić się na badania w specjalistycznej poradni.

Badania wysokościowe – co zostanie zbadane?

Badania wysokościowe muszą zdiagnozować choroby, które sprawiają, iż praca na wysokościach jest niebezpieczna. Do kluczowych tego typu schorzeń należą w szczególności epilepsja i zaburzenia równowagi, wady wzroku (a konkretnie – potrzeba stosowania okularów (choć możemy to ominąć wykorzystując soczewki kontaktowe), jak również niedowidzenie. Lekarz może też odmówić wystawienia orzeczenia, jeżeli chorujemy na zaawansowaną hiperglikemię oraz walczymy z zawrotami głowy. Badania wysokościowe należy wykonywać co 36 miesięcy, zaś osoby które ukończyły 50 lat – co 12 miesięcy.

Siedziba firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły