Usługi 

Czemu warto uczestniczyć w warsztatach z ochrony danych osobowych?

Pierwszym oficjalnym aktem w naszym kraju, jaki dotykał kwestii danych osobowych była Ustawa o Ochronie Danych Osobowych, jaka zaczęła obowiązywać w 1997. Również obecnie definiuje ona ów termin i omawia, jak należy ich używać. Według ustawy dane osobowe to każde informacje, jakie umożliwiają ustalenie tożsamości danego człowieka bez skomplikowanych działań. Do danych osobowych zaliczyć można więc datę urodzenia, nazwisko i imiona oraz adres, lecz również tak zwane dane wrażliwe – między innymi wiadomości o wyznaniu, możliwych wyrokach oraz stanie zdrowia. O ich ochronę należy zadbać zwłaszcza dlatego, iż dzięki globalnej sieci ich zdobycie oraz wykorzystanie okazuje się banalnie proste.

Dla kogo jest szkolenie z ochrony danych osobowych?

Dane osobowe pozyskują każdego typu przedsiębiorstwa. Jedne dysponują wyłącznie danymi swoich współpracowników, inne natomiast mają dostęp również do danych klientów. We obu sytuacjach specjaliści, którzy mają z nimi styczność muszą przejść odpowiednie szkolenie z ochrony danych osobowych, podczas którego nauczą się, jak zagwarantować im ochronę. Okazuje się to naprawdę ważne, ponieważ po zauważeniu błędów GIODO ma prawo nałożyć poważne sankcje – po pierwsze pieniężne, lecz w skrajnych sytuacjach także pozbawienia wolności.

Na czym polega kurs z ochrony danych osobowych?

Szkolenie z ochrony danych osobowych jest adresowane do wszelkich pracowników zarządzających takimi informacjami – będą to między innymi pracownicy do spraw rekrutacji, archiwów bądź sekretariatów. W jego cenę zaliczają się również broszury pomocnicze, dzięki którym kursanci łatwiej przyswoją wiadomości. Po zakończeniu szkolenia, w czasie którego nauczą się, jak zagwarantować bezpieczeństwo informacji, uczestnicy dostają odpowiednie świadectwa. Szkolenia z ochrony danych osobowych nie zajmują dużo czasu – zwykle zamykane są w tym samym dniu.

Powiązane artykuły