Usługi 

Dlaczego warto regularnie wykonywać uszczelnianie okien?

Szukasz wiadomości o nieszczelnych oknach? Dobrze trafiłeś!

Na samopoczucie lokatorów w ogromnym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna chronią mieszkanie przed wilgocią i chłodem, ale również separują je od ulicznego zgiełku. Uszkodzone lub źle wyregulowane okna nie gwarantują odpowiednich warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale również, z uwagi na znaczną utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze argumenty ku temu, by zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – o czym warto wiedzieć?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien należy wykonać co najmniej raz na rok. Nie wolno tego lekceważyć, gdyż po tym czasie możliwe usterki mogą stać się na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można rozpoznać po pojawiającym się oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, tym samym, ubytki energii.

Jak wykonać uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wytworzonych z innych surowców, polega najczęściej na ich regulacji (najczęściej służy do tego umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wiatrem, wilgocią, a także niskimi i wysokimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i specjalistycznych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zaczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zostawiając to profesjonalnej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie czy innych dużych miastach, ale również i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły