Technologie Usługi 

Druk 3D na zamówienie. Kto i w jakich technologiach go wykona?

Szukasz więcej informacji o pełnej ofercie 3D druku? Dobrze trafiłeś! Wejdź na https://cadxpert.pl/drukowanie-3d/.

Usługa drukowania 3D jest skierowana zarówno do osób fizycznych, jak i klientów profesjonalnych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest skierowana przede wszystkim do osób zatrudnionych w wydziałach technicznych i badawczo-rozwojowych, inżynierów, projektantów CAD, konstruktorów oraz przedstawicieli pozostałych branż przemysłu. Każda firma czy też osoba, która potrzebuje modelu koncepcyjnego bądź prototypu wydrukowanego przy pomocy technologii SLS,SLA, DMLS, PolyJet, oraz FDM, może skorzystać z tej usługi, o ile nie posiada własnego urządzenia do druku 3D.

Wydruki 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w zakresie profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – poza asortymentem świadczy także usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D
Oprócz wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (webinary i stacjonarne). Na stronie firmy znajduje się także strefa wiedzy. Są tam zarówno materiały opracowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

Drukowanie 3D metodą SLA dla szybkiego tworzenia prototypów

Wydruk 3D metodą SLA to pierwsza, innowacyjna metoda wytwarzania prototypów. Ta technika – nazywana też stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy promieniem laserowym. Do kogo adresowana jest oferta wydruku 3D metodą SLA? Do podmiotów albo osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technologia, która gwarantuje niespotykaną rozdzielczość druku i druk wyrazistych krawędzi, detali, gładkiej powierzchni oraz bardzo wąskich elementów.

Wydruk 3D metodą SLS

Metoda wydruku 3D w technologii SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak zaprezentowana powyżej metoda SLA. Także tutaj nakładane są kolejne powłoki materiału – w tym wypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są główne atuty tej technologii wydruku 3D? Technologia SLS ma ogromny potencjał produkcyjny. Technologia laserowego spiekania proszku poliamidowego gwarantuje wytrzymałość chemiczną i mechaniczną oraz precyzję kształtu.

FDM – drukowanie 3D w atrakcyjnej cenie

Najbardziej rozpowszechnioną metodą drukowania 3D jest FDM – za jej sukcesem stoi atrakcyjny stosunek jakości do ceny, jak również opcja wykorzystania materiałów w obszernej gamie barw. W toku druku metodą FDM prototyp pokrywa się stopniowo warstwami tworzywa termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany głównie przy pomocy urządzeń profesjonalnych Stratasys oraz drukarek 3D marki MakerBot. Tę technologię druku wykorzystują firmy, które potrzebują modeli koncepcyjnych lub prototypów.

Siedziba firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły