badania kierowców Bielsko, badania kierowców BielskoUsługi 

Gdzie wykonać badania psychologiczne kierowców?

Na sytuację na szosach w największym stopniu rzutują umiejętności prowadzących jeżdżące po nich pojazdy. Szczególnie ważne jest to w przypadku kierowców zawodowych – między innymi taksówkarzy oraz kierowców ciężarówek i busów. W ich sytuacji ważne są tak umiejętności, jak i predyspozycje psychologiczne. Z tego powodu przedstawiciele takich profesji zgodnie z przepisami powinni regularnie zgłaszać się na badania psychologiczne kierowców. Warto więc powiedzieć na ten temat kilka słów. Jak często muszą być wykonywane? Na czym opierają się tego rodzaju badania psychotechniczne? I, co najważniejsze, jak należy się do nich przygotować?

Czego spodziewać się na badaniach psychotechnicznych kierowców?

Badania kierowców muszą być przeprowadzane co pięć lat. Ta reguła nie obowiązuje z kolei specjalistów, którzy skończyli 50 lat – muszą bowiem przeprowadzać je co 30 miesięcy. Badania psychologiczne kierowców wykonywane są przez psychologa w wyspecjalizowanej przychodni, który najpierw wykonuje badania charakterologiczne. Mają one postać rozmowy z badanym, w trakcie której odpowiada on na zadania na temat wyborów w skrajnych sytuacjach. Kolejna faza badań psychotechnicznych kierowców to test na inteligencję, natomiast potem przeprowadzane są testy na odpowiednich maszynach, w czasie których sprawdzana jest percepcja prędkości, umiejętność szybkiego reagowania podzielność uwagi i widzenie w ciemności.

Jak podnieść szansę w czasie badaniach psychologicznych kierowców?

Po ich przeprowadzeniu kierowca odbywa rozmowę ze specjalistą, który w jej czasie powiadamia go, czy przeszedł badanie. Co ważne, musimy pamiętać, że nie dla każdego ich efekty będą pozytywne. Szanse na szczęśliwe przejście badań psychologicznych kierowców można na szczęście trochę podnieść. Jak? W internecie znajdziemy liczne filmy prezentujące działanie urządzeń, na jakich są wykonywane badania psychotechniczne – to świetne narzędzie, by wcześniej sprawdzić, jak one działają.

Siedziba firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły