Usługi 

Gdzie zamówić usługę sprzątania strychów i piwnic?

Część śmieci nie może znaleźć się w typowym zbiorniku na odpady komunalne. Powody tych zakazów bywają rozmaite – niekiedy odpady są zwyczajnie zbyt duże, czasem nie jest to zgodne z funkcjonującymi w Polsce przepisami. Jak poradzić sobie z tymi kłopotliwymi śmieciami? Powinniśmy przetransportować je do gminnego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, a krócej – do PSZOKU-u. We wszystkich gminach powinien pracować jeden PSZOK, chociaż w najsilniej zaludnionych miastach czasem mamy możliwość wybierać jeden z kilku punktów. Na nieszczęście to rozwiązanie przydatne jest wyłącznie dla osób, które posiadają swoje auto oraz sporą ilość niezagospodarowanego czasu. Pozostali najlepiej zrobią, wybierając wypożyczenie kontenera na odpady.

Renowacje oraz sprzątanie strychów – kiedy wypożyczyć kontener?

Niestandardowe odpady generowane są podczas przeróżnego rodzaju robót. Przeważnie są to renowacje mieszkań oraz przebudowa domu – idzie przede wszystkim o spore wolumeny gruzu, ale też opakowań po materiałach budowlanych. Wynajęcie kontenera będzie również dobrym rozwiązaniem, jeżeli zamierzamy sprzątać strych – wtedy zmieścimy w nim wszelkie nieprzydatne od wielu lat zepsute urządzenia, stare meble oraz sprzęty. Prace remontowe czy sprzątanie strychów będą jeszcze łatwiejsze, jeżeli z okna domu do kontenera poprowadzimy specjalny zsyp, który pozwoli bezpiecznie przenieść odpady bez konieczności ciągłego wchodzenia i schodzenia ze schodów.

Gdzie zamówić sprzątanie strychów i piwnic bądź wywóz odpadów?

Sprzątanie strychów, ale także kontenerowy wywóz różnorodnych odpadów, to usługi świadczone m.in. przez przedsiębiorstwo DPR. W ich ramach dostarcza się klientowi kontener o ustalonej pojemności, który ten w czasie określonym w umowie wypełnia niepotrzebnymi sprzętami albo odpadami remontowymi. Pojemnik jest następnie wywożony z posesji, a zebrane śmieci przekazywane są do punktu, w którym będą legalnie zutylizowane zgodnie z obowiązującym prawem.

Powiązane artykuły