Usługi Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe 

Inspekcja auta przed kupnem – kupuj bezpiecznie

Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na kupno samochodu prosto z salonu. Nie jest to zresztą konieczne, bo na rynku wtórnym dość łatwo możemy znaleźć modele, które przy prawidłowej eksploatacji pojeżdżą nawet kilkanaście lat. Oczywiście znalezienie takiego auta wymagać będzie dużej wiedzy i umiejętności diagnozowania różnego typu usterek. Większość z nas zwyczajnie ich nie ma, jednak nie oznacza to, że tacy kierowcy, kupując auto z drugiej ręki, skazani są na ponoszenie dużego ryzyka. Mogą bowiem skorzystać z pomocy specjalisty.

Kupno samochodu używanego – co trzeba sprawdzić?

Wykaz elementów, które potencjalny nabywca auta powinien sprawdzić przed jego zakupem jest dość długa i obejmuje zarówno kwestie prawne, jak i techniczne. Jeśli idzie o kondycję techniczną pojazdu najwięcej na jej temat powiedzą takie elementy jak szyby (zwłaszcza przednia), oświetlenie oraz ewentualne przerwy między elementami nadwozia, świadczące o możliwej wypadkowej przeszłości samochodu, podobnie zresztą jak niedomykające się drzwi. Przed zakupem auta koniecznie powinniśmy też upewnić się, że nie znajduje się ono w wykazie pojazdów kradzionych.

Komu zlecić sprawdzenie auta przed zakupem?

Jak już wspomnieliśmy, uzyskanie 100% pewności co do tego, że auto jest w dobrym stanie technicznym, a niezbędne naprawy nie okażą się dla naszych finansów dużym nadwyrężeniem, wymaga specjalistycznej wiedzy. Dlatego zadanie to warto zlecić specjalistom wykonującym sprawdzenie aut przed zakupem. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest to, warsztaty oferują też sprawdzenie historii samochodu na podstawie numeru VIN.

Powiązane artykuły