Architektura ogrodowa Usługi 

Jak przebiega frezowanie pni – wycinka i pielęgnacja drzew

Tereny zadrzewione na osiedlach mieszkaniowych wymagają szczególnej pielęgnacji – drzewa trzeba regularnie przycinać, a te, które stanowią zagrożenie, usuwać. Jakie zabiegi pomagają utrzymać parki w znakomitej formie i kogo najlepiej zatrudnić do takiej pracy? Jakiej pielęgnacji wymagają drzewa w miastach? Zobacz nasz poradnik.

Pielęgnacja drzew – kiedy zdecydować się na pomoc ekipy?

montaż wiązań elastycznych, frezowanie pni, cięcia techniczne – wszystkie te czynności pomagają przywrócić terenom zielonym wspaniały wygląd i zarazem chronić spacerowiczów przed spadającymi gałęziami. Regularne kształtowanie koron młodych nasadzeń daje wiele korzyści – korona ładniej się prezentuje, a drzewo rodzi więcej owoców. O bardziej dojrzałych drzewach także trzeba pamiętać – połamane konary należy co jakiś czas usuwać, a wówczas drzewa będą wyglądały nienagannie. Wycinka jest niezbędna wtedy, gdy konary drzewa utrudniają widoczność. Interwencja profesjonalnej ekipy jest niezastąpiona także po silnych wiatrach, kiedy połamane drzewa mogą zagrozić bezpieczeństwu na drodze.

Pielęgnacja drzew – na czym polega frezowanie korzeni

Polskie prawo ciągle się zmienia. Procedury z czasem zostały uproszczone, jednak sama pielęgnacja terenów zielonych jest procesem skomplikowanym. Niejednokrotnie wycinka drzew wymaga wykorzystania ciężkiego sprzętu, ale jest on niezbędny także w celu usunięcia pozostałości po nich. Wówczas warto zwrócić się do firmy zewnętrznej, która dysponuje doświadczoną kadrą. Jednym z najbardziej istotnych zabiegów jest frezowanie pni, które wykonuje się już po wycięciu drzewa. Specjalne ostrza rozdrabniają korzenie. Zrębki drzew można później wykorzystać na przykład jako surowiec energetyczny.

Powiązane artykuły