Usługi 

Jak wyglądają psychologiczne badania wysokościowe

Kliknij tutaj, żeby zamówić badania wysokościowe Bielsko Biała.

Psycholog to osoba, o której bardzo dużo osób nie ma za dobrego zdania. Mnóstwo z nas sądzi, że zajmuje się wyłącznie poznawaniem relacji prowadzonych pacjentów z innymi ludźmi. Tymczasem okazuje się, że wiedza psychologa stanowi bardzo dużą pomoc przy określaniu predyspozycji do wykonywania określonych prac. I tak, badania psychologiczne wykonywane są między innymi w przypadku osób planujących podjąć pracę na wysokościach.

Badania wysokościowe: co się na nie składa?

Badania wysokościowe tak naprawdę niewiele różnią się od tych, jakie przechodzą osoby zamierzające pracować jako kierowcy zawodowi. Podstawą są testy temperamentalne, inteligencji, osobowościowe. Ich istotnym rozszerzeniem są testy aparaturowe, które pozwalają ocenić między innymi zdolność do koncentracji uwagi i szybkość reakcji. Wykorzystując testy aparaturowe jesteśmy w stanie ocenić czy badana osoba w wystarczający szybki sposób zareaguje na to, co wydarzy się w czasie pracy. Do przeprowadzania tych testów psycholog stosuje takie urządzenia, jak aparat krzyżowy, stereometr oraz wirometr. To stosunkowo nieskomplikowane urządzenia, które dostarczają wielu informacji na temat osoby badanej. Badania wysokościowe psychologiczne zawsze obejmują też wywiad psychologiczny. W trakcie wywiadu osoba badana powinna być z psychologiem w stu procentach szczera. Zatajanie informacji niczemu nie służy.

Kto wykonuje badania wysokościowe?

Nie każdy psycholog może podjąć się wykonania badań wysokościowych. Upoważnionymi do ich wykonywania są ci specjaliści, którzy ukończyli studia podyplomowe na kierunku psychologia transportu. Posiadają oni zarówno umiejętności, jak i wiedzę do wykonywania tego typu badań. Badania wysokościowe prowadzone przez psychologa nie nakładają konieczności żadnego specjalnego przygotowania. Należy tylko pamiętać o zabraniu ze sobą okularów, jeśli o konieczności ich używania zdecydował okulista.

Siedziba firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły