Usługi 

Kontenerowy wywóz odpadów – dla kogo?

Sprzątanie piwnicy albo strychu, odnowienie mieszkania, przebudowa lub budowa domu, prace w ogrodzie – co łączy te, na pierwszą myśl zupełnie niepowiązane ze sobą czynności? W przypadku ich wszystkich pojawiają się spore ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Zużyte sprzęty domowe i meble, gruz budowlany oraz odpady zielone i ziemia należy odwieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Co jednakże zrobić, jeśli nie możemy przewieźć ich na własną rękę? W takich wypadkach najlepiej zrobimy decydując się na kontenerowy wywóz odpadów.

Wywóz śmieci – jak to działa?

Wywóz śmieci w przystosowanych do tego kontenerach to usługa pozwalająca pominąć wywożenie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Oferujące go przedsiębiorstwo usługowe użycza klientowi kontener o pojemności dobranej do prowadzonych prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może w okresie ustalonym w umowie napełnić go śmieciami bez obaw o to, iż poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe składowanie. W wyznaczonym w umowie terminie firma odbiera od niego wypełniony kontener na śmieci. To na niej leży w tym momencie obowiązek zadbania o zgodną z prawem utylizację śmieci, co jest rozwiązaniem bezproblemowym i wygodnym.

Komu rekomendujemy kontenerowy wywóz odpadów?

Kontenerowy wywóz śmieci zamawiają różni klienci. Z ewidentnych przyczyn usługi tego rodzaju największym popytem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy zwykle nie są w stanie zorganizować transportu śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Ze względu na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest też często wybierany przez inne firmy. Wykorzystują je między innymi przedsiębiorstwa ogrodnicze, budowlane czy remontowe. Zimą to również najlepsza metoda na składowanie i pozbycie się śniegu usuniętego z boisk, dróg wewnętrznych, trawników czy parkingów.

Powiązane artykuły