Sektor budowlany Usługi 

Kontenery na gruz – nieduży koszt, duże ułatwienie

Mnóstwo odpadów nie wolno wyrzucać do zwykłego pojemnika. Idzie tu w szczególności o te, które powstają podczas wszelkiego rodzaju prac ogrodowych i budowlanych, gruntownych porządków na strychu bądź w piwnicy czy odśnieżania. Odpady takie jak gruz, chemikalia, fragmenty stolarki otworowej lub podłogowej, śnieg lub elementy gumowe powinny trafić do specjalnego kontenera podstawionego na czas przeprowadzenia robót. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z dostępnych typów kontenera będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery – typy i kubatura

Wybierając kontener, należy skupić się głównie na jego objętości. Jeśli ta będzie za mała, po prostu nie zmieszczą się w nim wszystkie śmieci wygenerowane podczas prac. Jeżeli natomiast wybierzemy za duży kontener, wydamy więcej niż to konieczne , bowiem cena najmu jest uzależniona między innymi od jego wielkości. Duże kontenery na gruz i inne odpady mają pojemność nawet kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac wykończeniowych w zupełności odpowiednie będą jednak kontenery o pojemności 6 metrów sześciennych – bez problemu pomieścimy w nich gruz, rozebrane okna i ościeżnice, jak również skute płytki ceramiczne i zdjęte panele podłogowe.

Kontener na gruz – gdzie go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od podmiotu zajmującego się transportem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu działają nie tylko w dużych polskich miastach, jak Kraków czy Łódź, ale też w mniejszych miejscowościach. Firma przywozi kontener w określone miejsce. Kontener należy napełnić w ustalonym w umowie okresie. Jeśli przekroczymy termin, właściciel kontenera może nałożyć na nas dodatkowe opłaty. Po wypełnieniu wynajmujący odbiera od nas kontener wraz z odpadami, które następnie podlegają legalnej utylizacji.

Powiązane artykuły