Usługi 

Lokal na chrzciny – jak go wybrać i inne porady dotyczące organizacji imprezy

Oferta lokalu na chrzciny w dobrej cenie. Przekonaj się co dla Was stworzyliśmy.

Dla rodziców chrzest jest pierwszym istotnym familijnym wydarzeniem dotyczącym ich nowo narodzonego potomka, toteż starają się, by wszystko tego dnia było doskonałe. Przygotowanie chrzcin może być jednak wyzwaniem, w szczególności jeśli na chrzest zaprasza się sporą liczbę bliskich i znajomych. W tym artykule otrzymasz garść porad, które pomogą ci w tym zadaniu.

Planowanie chrztu – możesz wskazać preferowany prezent dla swojego dziecka

Niegdyś sakrament chrzcin miał miejsce zaraz po narodzinach pociechy, częstokroć nawet w tym samym dniu, z przyczyny wysokiej śmiertelności noworodków. Z biegiem lat chrzest przekształcił się w istotny dzień nie tylko dla najbliższych dziecka, więc jest planowany przeważnie 7-8 miesięcy po jego urodzinach. Umożliwia to spokojne przemyślenie najważniejszych aspektów tej okoliczności, czyli wybór kościoła, w którym zostanie udzielony sakrament, jak również matki i ojca chrzestnych. Ustalając z parafią termin chrztu warto wziąć pod uwagę, ile czasu będzie potrzebne na zaproszenie gości, jak również przygotowanie dla nich posiłków i noclegu, jeśli będą przyjeżdżać do nas z odległych miast. W rozesłanych zaproszeniach powinno się zawrzeć prośbę o potwierdzenie przez gości swojego uczestnictwa, co jest nieodzowne do wyliczenia ile osób finalnie przyjdzie nam ugościć. Nie bójmy się także zawiadomić, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla pociechy. Goście na ogół kupują zabawki, aczkolwiek rodzicom przydadzą się dużo bardziej użyteczne prezenty, jak przykładowo zestaw ubrań, wózek dla dziecka bądź fotelik samochodowy.

Lokal na chrzest albo przyjęcie w domu – na co się zdecydować?

Jeszcze dwie dekady temu chrzciny planowano zazwyczaj w mieszkaniu rodziców malucha, w związku z tym nie każdy uczestnik ceremonii w świątyni mógł być gościem uroczystej biesiady. Obecnie wspólny obiad dla sporej grupy członków rodziny oraz dalszych i bliższych znajomych młodych rodziców to już norma. Przeglądając propozycje sal, gdzie można urządzić przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko odnajmują ozdobione pomieszczenia, ale również kooperują z firmą cateringową, która przyrządzi jadłospis pasujący do charakteru imprezy oraz która zagwarantuje biegłą obsługę zaproszonych. Jeśli ceremonia ma się odbyć latem, warto wybrać lokal na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym najmłodsi goście imprezy zamiast dąsać się przy stoliku mogą bawić się na świeżym powietrzu, a fotograf albo rodzina zrobi śliczne zdjęcia. Ważny jest także taki wybór lokalu na chrzest, by przejazd z kościoła do miejsca zabawy był komfortowy, podobnie jak późniejszy transport gości do wynajętego hotelu lub domu.

Siedziba firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły