Finanse, rachunkowość Usługi 

Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

Uzyskaj kompetentną pomoc specjalistów z biura rachunkowego Katowice na brabis.pl.

Dopilnowanie finansów w niewielkich firmach jest często powodem niemałych kłopotów. Niewielkie podmioty zazwyczaj nie są w stanie zatrudnić specjalistyksięgowego na stałe, zaś ich szefowie nie zawsze umieją właściwie zarządzać finansami. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie prostsze niż może się to wydawać – należy tylko zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób zyskamy? Jak otrzymać pewność tego, iż jakość usług będzie zadowalająca?

Jakie korzyści uzyskasz dzięki współpracy z biurem rachunkowym?

Na usługi biura rachunkowego warto postawić w szczególności ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli powierzymy budżet firmy profesjonalistom, zyskamy gwarancję, że konsekwencją możliwych kontroli przeprowadzanych przez Urząd Skarbowy nie będzie nałożenie mandatu. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pracy oraz funduszy – nie trzeba zajmować się finansami samodzielnie, ani przyjmować do pracy księgowego na stałe. Warto także nadmienić o wygodzie, jaka wiąże się z takimi usługami. Obecnie nie ma już konieczności regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, jako że mnóstwo spraw można koordynować z opiekunem naszej firmy korzystając z e-maila.

Biuro rachunkowe – które okaże się najbardziej odpowiednie?

Poszukując biura rachunkowego nie warto sugerować się wyłącznie jego cenami – podejrzanie niskie ceny obsługi zwykle oznaczają jej niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do dowiedzenia się, czy jego eksperci mają stosowne uprawnienia, przykładowo certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej albo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z zakresu finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Siedziba firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły