Usługi 

Nie zagracaj sobie piwnicy! Zamów usługę wywozu mebli

Chcesz dowiedzieć się, kto ma w swojej ofercie wywóz mebli Kraków? Nie zwlekaj! Koniecznie wejdź na maxgruz.pl

Każdy z nas z pewnością dobrze zna problem, jakie tworzą rzeczy, których wiele lat już nie wykorzystujemy, a których z przeróżnych względów nie potrafimy wyrzucić. By nie zajmowały powierzchni domu, na ogół chowamy je na strych, do piwnicy albo do komórki lokatorskiej. Kłopot jednakże w tym, iż po kilku miesiącach i te schowki stają się na tyle zagracone, że normalne korzystanie z nich okazuje się utrudnione. Dopiero to nakłania wielu z nas do wykonania dogłębnych porządków, stanowiących przesłankę do tego, żeby uwolnić się od uzbieranych rzeczy. Takie duże sprzątanie nierzadko planujemy także, kiedy nabywamy zapuszczony dom bądź dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Warto zatem wiedzieć, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak błyskawicznie wykonać wywóz starych mebli z poddasza, piwnicy i mieszkania.

Zleć wywóz starych mebli i nie wyrzucaj ich do zwykłych śmieci

Śmieci takie jak sprzęt RTV i AGD, połamane panele ścienne lub podłogowe, części ram okien czy połamane meble nie mogą zostać wyrzucone do kontenera zarezerwowanego na odpady zmieszane. Jeśli musimy się ich pozbyć, możemy skorzystać z paru możliwości. Pierwsze to odwiezienie ich na własną rękę do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak dysponowania odpowiednio pakownym samochodem. Drugie to poczekanie na okresową zbiórkę takich śmieci. Te odbywają się zwykle co kilka tygodni – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy zatem zmuszeni zagospodarować miejsce na przechowanie śmieci znacznych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest ostatnie wyjście – wynajęcie kontenera na odpady, który po napełnieniu odwiezie dostarczające go przedsiębiorstwo. Zadba ono również o legalną utylizację zebranych śmieci. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery często świadczą także fachową asystę przy opróżnianiu poddasza, piwnicy lub całego magazynu.

Utylizacja starych mebli – powtórne pozyskanie materiału

Stare meble, o ile będą oddane do PSZOK-u lub firmy zajmującej się się utylizacją na co dzień, wcale nie muszą być spalone lub porzucone na składowisku. Po rozebraniu ich na części podstawowe, a następnie podzieleniu ich podług materiału, z którego zostały wykonane, mogą zostać ponownie przetworzone i przyczynić się do stworzenia nowych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a głównie drewna, z którego w większości się je wytwarza, opiera się w większości wypadków na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które następnie wykorzystuje się do produkcji nowych garderób, łóżek lub regałów.

Siedziba firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły