Spedycja i transport Usługi 

Parking długoterminowy dla pasażerów lotniczych

Przelot samolotem wylatującym z innego miasta potrafi być źródłem sporych problemów. Najistotniejszym jest niewątpliwie sposób dotarcia do portu lotniczego. Jeżeli bowiem nie znaleźliśmy atrakcyjnych połączeń kolejowych, zazwyczaj jesteśmy zmuszeni dotrzeć na miejsce własnym autem. Związane jest to niestety z koniecznością zostawienia auta we właściwym miejscu – czyli takim, gdzie nie będziemy obawiać się mandatu lub wandali. W takich przypadkach trafionym wyjściem okaże się z pewnością rezerwacja miejsca na parkingu długoterminowym. Na czym zatem polega ta usługa? Czego stawiając na nią możemy się spodziewać?

Zamówienie stanowiska na parkingu długoterminowym

Reguły dla klientów tej usługi są naprawdę łatwe – miejsce na parkingu mamy możliwość najczęściej zarezerwować online. W oknie w serwisie firmy należy tylko wybrać właściwy termin, a potem zlecić przelew. Po dotarciu do miejscowości z portem lotniczym stanowisko będzie już na nas czekało, a w większości przypadków przedsiębiorstwo zagwarantuje nam również transfer do terminalu. Parking długoterminowy zwykle nie wiąże się ze sporymi wydatkami – doba parkowania to wszak koszt kilkunastu złotych, ale warto zaznaczyć, że kwoty będą tym przystępniejsze, im dłuższa będzie nasza podróż.

Atuty parkingu długoterminowego

Najważniejszym z atutów pozostawienia auta na parkingu długoterminowym będzie fakt, iż są to obiekty strzeżone – nie musimy więc martwić się ochroną naszego pojazdu, gdyż ten zresztą jest wówczas dodatkowo ubezpieczony. Przedsiębiorstwa prowadzące parkingi długoterminowe przy lotniskach zazwyczaj świadczą również wiele usług dodatkowych, a te z pewnością ułatwią nam organizację podróży – między innymi opisany już transport lub możliwość załadowania akumulatora po długotrwałym parkowaniu i dopompowania kół. Przed podróżą zazwyczaj mamy również możliwość zważenia bagażu i dzięki temu ustrzeżenia się dodatkowych opłat.

Powiązane artykuły