Sektor budowlany Usługi 

Projekty budowlane – to musisz wiedzieć

Projekty budowlane Kraków. Dowiedz się, kto je dla Ciebie wykona

Trudno znaleźć ważniejszą inwestycję niż wzniesienie domu. Powinniśmy jednak wiedzieć, że nie jest to proste zadanie, a szczególne problemy związane są z dopełnieniem różnych urzędowych formalności. Najpierw należy uzyskać pozwolenie na budowę – a będzie zatwierdzone, gdy okażemy projekt budowlany. Dokument musi zostać stworzony przez architekta, zaś jego zawartość ustalają odpowiednie przepisy. Co więc powinno być w nim zawarte? Zachęcamy do lektury naszego poradnika.

Co musi się znaleźć w projektach budowlanych?

Najważniejszym elementem projektu budowlanego jest plan zagospodarowania działki. Dokument powinien zostać opracowany na mapie w skali 1:500 zatwierdzonej przez geodetę oraz zawierać rozkład starszych i planowanych obiektów , a także instalacji elektrycznych i wodociągowych. W planie zagospodarowania muszą znaleźć się też dane o miejscu przechowywania odpadów, układzie roślin czy ogrodzeniu. Projekty budowlane muszą też zawierać projekty budowanych obiektów, a często także oświadczenia podmiotów dostarczających wodę, gaz i prąd. W szczególnych przypadkach niezbędne okaże się także zawarcie wyników testów geologicznych.

Do czego służą projekty budowlane?

Jak już wspomnieliśmy, projekty budowlane będą potrzebne byśmy mogli otrzymać pozwolenie na budowę. Nie zapominajmy, że rozpoczęta budowa musi odbywać się według planu określonego w tym projekcie, zaś wszelkie niedopatrzenia będą powodem jej nieodebrania.

Siedziba firmy:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły