Usługi 

Przemysł kosmetyczny, chemiczny, spożywczy – kto używa zbiorników nierdzewnych?

Stal nierdzewna to jeden z najbardziej stabilnych chemicznie materiałów. Nie reaguje z kwasami, nie rdzewieje i zachowuje swoje parametry nawet w ekstremalnych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który przy kontakcie z powietrzem wydziela się ze stopu i formuje na powierzchni niezauważalną warstwę. Ochrania ona stal przed negatywnym działaniem wielu substancji chemicznych, a także podnosi jej wytrzymałość na niekorzystne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są używane w wielu obszarach przemysłu.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej w przemyśle kosmetycznym

Z uwagi na fakt, iż stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z substancjami wykorzystywanymi do wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są w szerokim zakresie stosowane w tym przemyśle. Używa się ich zarówno do przechowywania dużych ilości gotowych preparatów, jak i w procesie produkcyjnym. Wspomniane wyżej cechy powodują, iż zbiornik nierdzewny jest też świetnym rozwiązaniem dla branży chemicznej oraz zakładów wytwarzających i przetwarzających paliwa.

Zbiorniki stalowe dla sektorze spożywczym

Zbiorniki ze stali nierdzewnej są często wykorzystywane w przeróżnych fabrykach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa czy też placówkach gastronomicznych. W piekarniach, browarach czy gorzelniach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wykonane z tego stopu. Oferta firm zajmujących się produkcją zbiorników stalowych cieszy się zainteresowaniem branży spożywczej głównie dlatego, że na takich zasobnikach nie powstaje osad, który mógłby sprzyjać zanieczyszczeniu ich zawartości zarazkami lub dzikimi drożdżami.

Powiązane artykuły