Usługi 

Regulacja okien. Kiedy opłaca się ją wykonać?

Regulacja okien Warszawa - usługa na miarę waszych potrzeb.

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to profesjonalna usługa, jaka powinna być wykonywana zawsze, kiedy pojawiają się problemy z zamykaniem okna, a także przed sezonem letnim i zimowym – by odpowiednio ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiego powodu jest to istotne!

W jakim celu wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko zezwala ustawić optymalną szczelność okna, jakkolwiek też zapobiega wypaczeniom i defektom ramy.
Wyróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a dogłębnie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, która oddziałuje na szczelność okna, a w takim razie na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, innymi słowy wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby zmniejszyć, żeby okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła wywołuje kłopoty z zamykaniem okna bądź też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je wyeliminować.

Jak niejednokrotnie powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na podstawie podanych wyżej wiadomości, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeśli jednak pojawiają się problemy z zamykaniem okna czy też klamka stawia opór, należałoby do tego wezwać ekspertów od regulacji okien, jacy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły