Usługi Zagadnienia motoryzacyjne i samochodowe 

Sprawdzenie samochodu przed zakupem – to naprawdę ważne!

Zakup samochodu to niemały wydatek – tym samym dla wielu z nas wiąże się z podjęciem odpowiedzialnych decyzji. Nadzwyczaj wysokim ryzykiem jest nabycie pojazdu z drugiej ręki – uczciwość ich właścicieli niestety nierzadko bywa na niskim poziomie, a samochód opisywany jako bezwypadkowy i w 100% sprawny, okazuje się mieć „ciekawą” historię i mnóstwo usterek. Na nieszczęście nie wszyscy jesteśmy w stanie odkryć potencjalne wady przed dokonaniem transakcji. Sprawdzanie samochodu przed kupnem warto zatem zlecić specjalistom.

Sprawdzenie samochodu przed kupnem – rzeczywisty stan techniczny

Sprawdzenie samochodów używanych jest konieczne, żeby mieć pewność, że rzeczywisty stan techniczny pojazdu jest taki, jak twierdzi jego dotychczasowy właściciel. Dobrze będzie, jeśli samochód sprawdzi profesjonalny, godny zaufania mechanik, nie mający żadnych związków ze sprzedawcą. Wyjątkowo ważne jest to w przypadku kupna pojazdu z komisu bądź od pośrednika. Czasem firmy, żeby podnieść sprzedaż, mają tendencję do zatajania informacji o różnych mankamentach i wadach, które mogłyby wpłynąć na obniżenie ceny. Sprawdzenie auta przed zakupem pozwala uniknąć takich błędów i – tym samym – niepotrzebnych wydatków.

Sprawdzenie auta przed kupnem – rejestry i kartoteki

Jednakowo znacząca – a czasem nawet bardziej znacząca – jest historia pojazdu. Idzie tu szczególnie o informacje o możliwych wypadkach, w których brał on udział, przejechanych kilometrach i rejestracji w kartotekach aut skradzionych. Na sprawdzenie auta pod tym kątem pozwala Vehicle Identification Number (VIN) i specjalistyczne wyszukiwarki. Używanie ich jest płatne, ale firmy oferujące inspekcję pojazdów zapewniają też i tę usługę – tym samym nie kupimy samochodu pochodzącego z kradzieży i ustrzeżemy się wielu innych problemów.

Powiązane artykuły