Sektor budowlany Usługi 

Usługi geologiczne – niezbędne przed inwestycją

Budowa domu to trudne wyzwanie. Problemy zaczynają się już podczas przygotowania inwestycji. Poza kwestiami formalnymi, powinniśmy wszak pamiętać o sprawdzeniu gleby w miejscu, w którym planujemy wznieść dom. Bardzo istotne okazują się na przykład poziom wody w glebie, skład gleby oraz jej twardość. Jak dowiedzieć się, czy teren pozwala na wzniesienie domu, czy też niezbędne będą jeszcze jakieś zabiegi? Musimy powierzyć to geologowi, który po wykonaniu odpowiednich ekspertyz oceni celowość danej budowy. Jak więc to wykona? Jak wyszukać fachowca, który zaproponuje usługi geologiczne dobrej klasy?

Usługi geologiczne – co to jest?

Pierwszym etapem w przypadku usług geologicznych będzie zrobienie nawiertów. Pozwala to na pobranie próbek ziemi oraz wód zalegających pod gruntem i ich następne sprawdzenie w odpowiednich warunkach. Rezultaty takich badań dużo powiedzą o tym, czy gleba umożliwia budowę budynku, czy też trzeba wykonać jakieś prace. O tym, jak zbudowana jest gleba na działce mówią także rezultaty sondowania dynamicznego oraz statycznego, a zatem badań wykonywanych z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Wszystkie rezultaty powinny znaleźć się w sporządzonej na koniec opinii.

Usługi geologiczne – kto przeprowadzi?

Warto przy tym pamiętać, iż takie badania powinny zostać przeprowadzone jedynie przez geologa posiadającego odpowiednie certyfikaty. Aby je otrzymać i móc świadczyć usługi geologiczne, należy skończyć studia wyższe, a to oznacza, iż wybierając geologa zyskujemy pewność, że usługi geologiczne przyniosą wymierne skutki. Jeżeli oprócz tego istotna będzie dla nas także kompleksowa obsługa i niedługie terminy, warto zwrócić się o pomoc znajomych, którzy już zamawiali usługi geologiczne czy wyszukać komentarze poprzednich klientów na forach.

Powiązane artykuły