Sektor budowlany Usługi 

Wypożyczalnia szalunków stropowych i ściennych

Szukasz dobrej oferty wynajmu szalunków Kraków? Nie czekaj! Kliknij tutaj

Szalunki to tymczasowe moduły konstrukcyjne, z reguły wykonane z metalu, desek czy też sklejki laminowanej, które są powszechnie wykorzystywane w branży budowlanej. Używa się ich do stawiania, modelowania właściwego kształtu, a także podtrzymywania konstrukcji z żelbetonu bądź betonu. Służą one także do zabezpieczania dołów w gruncie i wzmacniania otworów w murach (np. okien albo drzwi). To dzięki nim możliwe jest wylewanie ław fundamentowych, budowanie nadproży, schodów, betonowych cokołów ogrodzeń, stropów i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Wynajem szalunków ściennych i stropowych

Deskowania, to też określenie szalunków, dzielimy ze względu na sposób ich używania – wyróżniamy szalunki stropowe, ścienne, a także elementy używane przy wykopach. Szalunki stropowe można podzielić na podpory, dźwigary i stolik szalunkowy, zaś ścienne na lekko gabarytowe i średnio gabarytowe. Z kolei wśród szalunków do wykopów wyróżniamy lekkie, średnie oraz ciężkie. Mnóstwo firm budowlanych decyduje się obecnie na wypożyczenie elementów konstrukcyjnych – wynajem szalunków jest niezwykle popularny szczególnie wśród niewielkich przedsiębiorstw, które nie posiadają własnych systemów szalunkowych.

Wynajem szalunków – dlaczego warto?

Czemu warto wybrać wynajem szalunków, a nie ich samodzielne wykonanie? Firmy świadczące tego rodzaju usługi w Krakowie i innych miejscowościach, mają obszerny wachlarz elementów konstrukcyjnych, a także zapewniają niewygórowane ceny. Wynajem szalunków sprawdza się również wspaniale przy rozwiązaniach systemowych, pozwala oszczędzić czas, a także wyraźnie przyspieszyć prace budowlane.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły