Architektura ogrodowa Usługi 

Zakładanie trawników w reprezentacyjnych miejscach

Wykonanie trawnika w ogródku nie przysporzy nikomu poważniejszych problemów – nawet, jeśli nasze praktyczne kwalifikacje nie okażą się zbyt duże. Trudności na pewno pojawią się niestety, jeżeli konieczne okaże się zakładanie trawników o dużej powierzchni i położonych w reprezentacyjnych miejscach – między innymi przed ważnymi obiektami, w okolicy szkół bądź na placach miast. Podobne trawniki muszą bowiem świetnie wyglądać oraz poradzić sobie z także bardzo nasiloną eksploatacją. Zakładanie trawników dobrze zatem zlecić profesjonalistom oraz otrzymać pewność, iż efekty okażą się satysfakcjonujące. O czym więc musimy pamiętać przy wyborze ekipy oferującej takie usługi?

Zakładanie trawników – ziarno czy darń?

Firmy oferujące zakładanie trawników wykorzystują dwa rodzaje traw – z darni lub wysiewu. Wszystkie posiadają odmienne zalety i wady. Te wspomniane na początku wykorzystywane są przede wszystkim w czasie zakładania trawników o małej powierzchni. Ich zalety to zwłaszcza łatwy montaż (także na zboczach) oraz od razu zauważalne efekty, jak również odporność na wilgoć oraz mróz. Trawniki z wysiewu są z kolei znacznie tańsze od trawników z darni (dzięki czemu świetnie sprawdzają się w stosowaniu na sporych areałach) oraz wymagają mniej pracochłonnej opieki.

Zakładanie trawników – sprzęt oraz kwalifikacje

Jak nietrudno się domyślić, zakładanie większych trawników w ważnych miejscach wymaga sporej wiedzy oraz użycia specjalistycznych sprzętów (między innymi koparek czy siewników) i surowców. Dlatego zanim postawimy na usługi danej firmy, dobrze rozważmy wszystkie za i przeciw. Bezwzględnie dowiedzmy się, jakimi maszynami dysponują jej pracownicy i czy posiadają wystarczające umiejętności. Trafionym wyjściem będzie również znalezienie komentarzy dotyczących przedsiębiorstwa w internecie – możliwe, iż unikniemy w ten sposób niemiłych niespodzianek.

Powiązane artykuły