Wyposażenie wnętrz 

Garść porad odnośnie montażu podłóg drewnianych

Sprawdź, gdzie nabyć panele podłogowe drewniane.

Panele podłogowe wizualnie prawie nie różnią się od podłogi drewnianej, a wydasz na nie znacznie mniej. Niskie ceny to tylko pierwsza z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich zamontowanie jest bowiem dziecinnie proste, więc każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez korzystania z usług profesjonalistów. Jak więc układać panele podłogowe?

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wody – poziom wilgoci nie powinien przekroczyć 3%. Warto pamiętać również o właściwej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia PE o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Po powrocie ze sklepu nie odpakowuj paneli – trzeba poczekać dwa dni – dzięki temu wszystkie wyschną. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

ABC układania paneli podłogowych

Na początek najważniejsza wskazówka – najlepiej robić to startując z rogu pomieszczenia. Zanim je położysz, dokładnie sprawdź każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, gdyż później producent ma prawo nie przyjąć reklamacji. Zadbaj również o temperaturę podłoża, która musi być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie względem źródła światła, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją fasad. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi montażowemu, nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Dylatacje, czyli pozwól panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Podobnie jak wszystkie wyroby drewnopochodne, panele podłogowe są wrażliwe na skoki temperatury w pokoju. Nie zapominaj więc o szczelinach dylatacyjnych o szerokości przynajmniej dziesięciu milimetrów – do ich zamaskowania świetnie nadają się listwy podłogowe.

Siedziba firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły