Zakupy 

Antena naziemna – prosta droga do oglądania telewizji

Sprawdź, gdzie zamówić antenę naziemną

W zdecydowanej większości domostw znaleźć można odbiornik TV. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie codzienności bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie okazał się bezużytecznym urządzeniem, trzeba zainwestować także w odpowiednią antenę. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana także anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w rozmaitych sytuacjach.

Antena naziemna – co znajdziemy w sprzedaży?

Wybór anten telewizyjnych jest dzisiaj naprawdę duży. W sprzedaży dostępne są anteny DIGIT i ASR – DVB-T, anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T oraz pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny naziemnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak i w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Dostępne teraz w sprzedaży anteny DVB-T odznaczają się głównie prostotą instalacji. Bez żadnych problemów upora się z nim każdy, kto chociaż kilka razy miał w dłoni przyrządy niezbędne do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które teraz oferują nam producenci, cechują się też wyjątkową wytrzymałością na działanie niekorzystnych uwarunkowań atmosferycznych. Dzięki temu umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych na doskonałym poziomie przez niezwykle długi okres czasu.

Antena naziemna – co powinno się brać pod uwagę przy jej kupnie?

Szeroka oferta anten tego typu sprawiła, że powinno bardzo przyłożyć się do wyboru urządzenia, które planujemy zamontować. Trzeba pamiętać, że pod uwagę należy brać szereg czynników, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje na temat ulokowania nadajników szybko wyszukamy w Internecie. Znaczenie ma również moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać trzeba w każdym przypadku ukształtowanie terenu, który oddziela nadajnik od punktu , w którym znajduje się antena naziemna. Ogromne znaczenie ma też to, czy mieszkamy na terenie otwartym czy też w mieście.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły