Zakupy 

Antena SAT – co to takiego?

Jeśli szukasz anteny SAT, koniecznie wejdź na www.telmor.pl.

Znaczna część z nas posiada we własnym mieszkaniu odbiornik telewizyjny. Pomimo tego, że coraz chętniej uprawiamy sport, lubimy od czasu do czasu zobaczyć ciekawy serial lub program telewizyjny. By odbiór programu był możliwy, niezbędna okazuje się być posiadanie właściwie dobranej anteny. Świetnie sprawdza się do tego antena SAT, którą obecnie można znaleźć w sprzedaży bez trudu.

Antena SAT – jak działa to urządzenie?

Termin antena SAT oznacza nic innego, jak doskonale znaną antenę satelitarną, którą każdy z nas widział przynajmniej kilka razy w życiu. Jest to przyrząd z przykuwającą wzrok czaszą, która często określana jest mianem talerza. Ten typ anteny pozwala na odbiór sygnału nadawany przez satelity telekomunikacyjne. Wykorzystując antenę satelitarną można więc odbierać wciąż nadzwyczaj lubianą w Polsce telewizję satelitarną, która chętnie wygrywa u niektórych widzów z kablówką. Jest to wynikiem tego, że kablówka nie jest dostępna w wielu rejonach kraju. Wyróżnia się parę typów anten satelitarnych. Znaleźć można zatem anteny paraboliczne, wieloogniskowe, offsetowe i panelowe. Anteny tego rodzaju odznaczają się konkretnymi cechami – różnią się na przykład średnicą czaszy. Obecnie na ogół użytkownicy wybierają jednak modele o średnicy od osiemnastu do trzydziestu pięciu cali. Urządzenia zrobione są tak, by nie niszczały w efekcie oddziaływania niekorzystnych warunków pogodowych. Sprawia to, że deszcz, śnieg, niskie i wysokie temperatury nie wpływają negatywnie na ich stan techniczny. Najwyższej klasy antena SAT będzie nam służyć kilka lat.

Co poza anteną SAT jest konieczne do odbioru telewizji?

Antena SAT nie jest wyłącznym urządzeniem koniecznym do tego, żeby bez problemu odbierać kanały. Oprócz niej należy również zaopatrzyć się w odpowiedni uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie zamontowana we właściwym miejscu. Konieczny jest także konwerter (dwupasmowy albo posiadający pojedyncze pasmo), kabel antenowy oraz odbiornik satelitarny.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły