Aparat do masażu uciskowego – możesz go mieć w swoim domu!
Znajdź urządzenie do drenażu limfatycznego w domu.
Presoterapia to technika masażu, której intencją jest poprawa obiegu chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta prawie wiek temu – to różne chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy obrotowe oraz pompujące, których siłę i częstotliwość terapeuta dostosowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak również miejsca ucisku.
Sprzęt do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez udziału fizjoterapeuty
W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów często używane są urządzenia do presoterapii symulujące masaż ręczny. Taki sprzęt to specjalne rękawy dzielące się na komory, które nakłada się na obrzękłe ramiona lub nogi. Dzięki napełnieniu powietrzem kolejnych przegród rękaw naciska na kończynę, stymulując tym samym przepływ chłonki. Istnieje mnóstwo wskazań do poddania się zabiegowi masażu limfatycznego. To między innymi obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii albo tarczycy) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Wykorzystuje się go dodatkowo w zabiegach estetycznych – jako pomoc w niwelowaniu “skórki pomarańczowej” oraz wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana wśród zawodowych sportowców, w głównej mierze jako etap regeneracji powysiłkowej.
Kompaktowy sprzęt CarePump do presoterapii w domu
Szerokie możliwości zastosowania urządzeń do masażu limfatycznego wpłynęło mocno na rozwój tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby raz za razem korzystające z tej metody masażu mogą wykonać zabieg w domowym zaciszu, dzięki innowacyjnym aparatom Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Aparaty do presoterapii do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry porównywalne do sprzętu używanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu oznacza ilość komór znajdujących się w mankietach – więcej przegródek to skuteczniejszy drenaż. Aparaty CarePump są kompaktowe oraz niezbyt ciężkie, toteż bez przeszkód można zabrać je na wyjazd, np. na zawody sportowe.
Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być wcześniej omówione z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym na własną rękę, bo występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to m.in. stany zapalne czy miażdżyca, które powinno się uprzednio wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]