Wyposażenie wnętrz Zakupy 

Atuty rolet okiennych dzień i noc

Rolety dzień i noc są jednym z najpopularniejszych rodzajów rolet. Roleta dzień noc to znakomita opcja do wnętrza dla osób, które chcą kontrolować ilość światła w pomieszczeniach. Jest to też fantastyczny pomysł na urządzenie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do gabinetu, sypialni albo pokoju dziecka, ale nie skutkujące całkowitym zaciemnieniem. Najpopularniejszy rodzaj rolet dzień noc to zebra. Produkt dostępny jest w wielu rozmiarach (standardowym, mini lub na wymiar) oraz rozmaitych wariantach kolorystycznych.

Rolety dzień noc zebra w pokoju dziecka i salonie

Popularna roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasków o różnych kolorach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy o tym samym kolorze, ale innych odcieniach, to kolejna propozycja na zaaranżowanie i ożywienie Twojego pomieszczenia.
Z jakim pomieszczeniem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieograniczone. Właściwie dobrany kolor stonuje lub ożywi atmosferę wnętrza. Średni poziom zaciemnienia gwarantuje mini roleta dzień noc, dlatego trafionym pomysłem jest zamontowanie jej w salonie i innych pomieszczeniach, gdzie nie życzymy sobie zbyt wiele światła, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być również pokój noworodka lub łazienka.

Rolety dzień i noc – jak je stosować?

Poza wymienionymi już wcześniej pomieszczeniami, w których zbyt duże natężenie światła może zakłócić spanie lub odpoczynek, jest jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pokoju, gdzie przeszklona jest duża powierzchnia. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień i noc, która umożliwi Ci regulowanie poziomu światła lub zaciemnienia, przykładowo, podczas wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień noc wkomponują się też w każde awangardowe wnętrze, do których nie nadadzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią też rolę dekoratywną. Rozbudowana kolorystyka i nowoczesne wzornictwo sprawiają, że pomieszczenie może nabrać minimalistycznego lub nowatorskiego charakteru. Reasumując: skorzystaj z rolet dzień noc, jeśli pragniesz uzyskać efekt częściowego zaciemnienia.

Powiązane artykuły