Sport i rekreacja Zakupy 

Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Chcesz zamówić kaski jeździeckie? Sprawdź horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jazda konna jest jedną z tych dziedzin sportowych, gdzie zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, ze względu sporą prędkość oraz wysokość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na urazy narażona jest w szczególności głowa jeźdźca, która bezwzględnie musi być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jeździectwa można kupić 2 rodzaje zabezpieczenia dla głowy – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Które z nich jednak zapewniają lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Toczki czy kaski jeździeckie? Co wybrać?

Zwykła, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest najczęściej wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie zapewnia jednak tak solidnej ochrony jak kask, przez co zalecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowych sportowców i ma atesty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najważniejsza kwestia przy zakupie kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować stosownymi atestami oraz pozwalać na regulację rozmiaru lub być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku należałoby dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który uprości jego transport i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask do jazdy konnej nie powinno się też iść na kompromis. W związku z tym, jeśli w naszej miejscowości nie wypatrzyliśmy pasującego nam modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Siedziba firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły