Sektor budowlany Zakupy 

Blacha trapezowa dachowa – charakterystyka i wykorzystanie

Co powinno się wiedzieć o blacha trapez?

Blachy trapezowe dachowe tworzą wytrzymałe pokrycie, są tanie i mogą być wykorzystywane zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i składnic czy hal produkcyjnych. Dlaczego trapez na dach staje się ostatnio bardzo popularny?

Trapez na dach – ekonomiczna a zarazem mocna blacha

Nazwa blach trapezowych czerpie od jego kształtu – płaty mają przetłoczenia w przypominające trapez. Proces jej montowania jest bardzo łatwy – poradzi sobie z tym każda ekipa budowlana. Budulec ten jest ceniony też ze względu na zalety ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i montaż nie pociągają za sobą znacznych kosztów. Z uwagi na niewielką cenę artykułu i nieskomplikowany montaż, blacha trapezowa jest coraz częściej stosowana do kładzenia pokryć dachowych i może być znakomitą alternatywą dla kosztowniejszej blachy na rąbek stojący. Rozwiązanie to charakteryzuje się długą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową będzie trwać w dobrej formie przez kilkadziesiąt lat. Do tego jest bardzo lekki, ma wysoką odporność na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie można położyć blachy trapezowe?

Blacha trapezowa wyśmienicie sprawdzi się w roli pokrycia dachu domu jednorodzinnego o prostej bryle, przykładowo w stylu minimalistycznym. Najlepiej prezentuje się na obiektach z dachem o ogromnej powierzchni, pasuje zarówno do domów murowanych, jak i drewnianych. Może być również wykorzystywana wszędzie tam, gdzie z przeróżnych względów nie można stosować standardowych, ceramicznych dachówek. Trapez na dach będzie też perfekcyjnie prezentować się jako uwieńczenie hal magazynowych, wiat lub budynków gospodarczych. Blachę trapezową dachową wypada zamawiać bezpośrednio od producenta. Dzięki temu mamy pewność, że materiał jest najwyższej klasy i zaspokoi nasze oczekiwania. Producenci oferują bogatą paletę wariantów kolorystycznych blach trapezowych, a także akcesoria dodatkowe, np. orynnowanie dachu.

Siedziba firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08

Powiązane artykuły