Dbanie o urodę Zakupy 

Bursztyn

Więcej informacji o biżuterii z bursztynem

Biżuteria z bursztynem jeszcze długo nie wyjdzie z mody – zarówno u młodych ludzi, jak i nieco starszych osób. Jej popularność nie może jednak dziwić – złoto Północy jest przecież jednym z najładniejszych materiałów, a łatwość jego w nadawaniu mu rozmaitych form sprawia, że wytworzone z niego naszyjniki można dopasować do wszystkich trendów. Żeby cieszyć się jej właściwościami, powinniśmy o bursztyn odpowiednio się zatroszczyć. O co chodzi? Powie wam stworzony przez nas artykuł.

Warunki przechowywania biżuterii z bursztynem

Jantar to niezwykle wrażliwy surowiec – z tego powodu biżuteria z bursztynem koniecznie powinna być trzymana we właściwych warunkach. Bursztynowy wisiorek należy owinąć jedwabną szmatką, a następnie dokładnie zapakować w folię i umieścić w drewnianym pudełku. Pamiętajmy, by w pojedynczym opakowaniu nie przechowywać kilku ozdób – mogą się bowiem porysować.

Biżuteria z bursztynem przetrwa dziesięciolecia

Bursztyn nie znosi mocnych preparatów czyszczących. Słuszniej więc postąpimy, wykorzystując do jego czyszczenia łagodniejsze substancje – na przykład oliwę z oliwek lub mydło dla dzieci. Biżuteria z bursztynem powinna być czyszczona miękką szmatką, lekko nasączoną wodą – w żadnym wypadku nie może być jej zbyt dużo.

Restauracja biżuterii z bursztynem

Znalazłeś na strychu starą biżuterię z bursztynem? Na pewno stale jest piękna, jednak czas zostawił na niej swoje piętno. Czy można ją odnowić? Podchodząc do tego bez opieki znawcy, możesz tylko jeszcze bardziej ją uszkodzić – najlepiej więc zrobisz, prosząc o pomoc złotnika.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Powiązane artykuły